MastoTurk

Sabah saatlerinde Twitter’da duyurusunu yaptım.

Bildiğiniz üzere, Eksi Sözlük yasaklandı. Bu haber sanirim coguunuza sürpriz olmadi.

Yaklaşan seçimler nedeniyle Twitter’in da tekrar yasaklanması işten bile değil. Daha önce deprem gibi kriz dönemlerinde Twitter geçici olarak yasaklanmıştı.

O yüzden MastoTurk adında bir Twitter yansısını yayına aldım. Mastodon üzerine kurulu, ünlü siyasi isimlerin hesaplarının/tweet’lerinin yankılandığı bir platform. Parti liderleri, gazeteciler, komedyenler, birçoğu orada.

İletişim için alternatif bir platform sağlamak amacıyla MastoTurk’u yayına aldım. MastoTurk, siyasi figürlerin, gazetecilerin, komedyenlerin ve birçok ünlünün hesaplarını ve tweet’lerini takip edebileceğiniz, Mastodon’a dayalı yeni bir platformdur.

MastoTurk'u kullanmaya başlamak için, sadece mastoturk.org adresine gidin ve kendi hesabınızı oluşturun. Beni @esokullu@mastoturk.org kullanıcı adımla herhangi bir Mastodon sunucusundan takip edebilirsiniz.Ayrıca İngilizce tweet'lerimi Mastodon hesabımdan @esokullu@onmasto.com adresinden paylaşıyor olacağım.

--

--

Emre Barack Sokullu

🌎 Globetrotter 👨🏻‍💻 Volupta LLC 👨🏻‍💻 RISG Corp 📈 0 to 1 Ventures (Wordpress, H2O.ai, BTC) ⚽️ Galatasaray SK Congressmember